IT Gündem

Netapp Syncsort Integrated Backup

Veri yedekleme problemleri sonunda çözülüyor

Klasik yedekleme teknolojileri artan veri miktarları ve sanallaştırma karşısında zor zamanlar yaşıyor. Verileri teyp kasetlere ya da başka disklere kopyalayan ve sistemler üzerine aşırı yük getiren agent’lar, konsolide edilmiş sistemler ve sanallaştırma platformlarının fiziksel kaynakları karşısında ayakta durmakta zorlanıyorlar. Veri boyutu arttıkça yedekleme zamanı kabul edilebilir seviyelerin üzerine çıkıyor. Yedekten geri dönme işlemi bazen yedeklemeden de daha fazla vakit alıyor. Farklı felaket senaryoları için farklı çözümler üretmek ve yönetmek gerekiyor ve realitede bu çözümlerin entegrasyonunu sağlamak pek kolay olmuyor.

Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü tüm kritik veri yedekleme ve koruma sorunlarınıza çözüm sunuyor. Fiziksel, sanal ya da heterojen ortamlar için en hızlı, kullanımı kolay ve kaynak kullanımı bakımında da verimli çözümü sağlıyor.

Temel farklılıklar

Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü, sanallaştırılmış ve hızla büyüyen IT dünyasında yedekleme konusunda devrim yapıyor. Snapshot ve Block Replication teknolojilerini kullanarak çalışan çözüm yedeklemeyi %95 daha hızlı, %99 daha güvenilir ve kullandığı disk alanı bakımından da %90 daha az yer kaplamasına imkân tanıyor. Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü, Syncsort yazılımlarını, Netapp yazılımlarını ve Netapp’ın yüksek performanslı disklerini birleştirerek veri yedeklemede devrim niteliğinde bir çözüm ortaya koyuyor. Çözüm sistemlere yük getirmeden yedekleme(zero impact backup), veri tekilleştirme(deduplication), anında geri dönüş(instant restore), veri replikasyonu(data replication),  diske yedekleme(D2D backup), teyp kartuşa yedekleme(D2D2T backup), sanal ortamları veya fiziksel ortamları yedekleme özelliklerinin tamamını birleştirerek sunuyor. Aynı zamanda heterojen depolama ortamlarında çalışırken bile tek bir kullanıcı ara yüzünden tüm yedekleme işlemlerini yönetebilecek kadar da esnek.

 

Önümüzdeki beş yıl içinde fiziksel sunucuların büyük bölümü sanallaşmış olacak. Sanallaştırma denkleminin sonucu basit; tek bir fiziksel sunucu üzerinde ne kadar fazla sanal sunucu barındırırsanız, o kadar kazanç sağlarsınız. Geleneksel yedekleme yöntemleri CPU, disk ve network üzerinde gözle görülür bir yük oluştururlar. Fiziksel kaynağın birden fazla sunucu tarafından paylaşıldığı sanallaştırma ortamlarında yedekleme sistemlerinin getirdiği bu yük, sistem üzerinde çalışacak toplam sanal makine miktarının azalmasına neden olacaktır. Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü fiziksel ya da sanal sunucular üzerinde çalışan Exchange, SQL, SharePoint ve Oracle gibi uygulamaları üzerinde çalıştıkları disk platformunun ne olduğuna bakmadan yedekler. Uygulamalar veriyi değiştirirken tutarlı yedekler alabilir. Ayrıca sanallaştırma projelerine yardımcı olacak hızlı ve tutarlı çalışan P2V araçları sunar.

 

 

 

Bilgilerinizi korur ve veri kaybını önler

Kritik verilerin kaybolması durumunda şirketlerin gelir ve üretkenliği düşer, kimi zaman yasal baskılarla karşı karşıya kalabilirler. Klasik “günde bir kere” yedekleme metodolojileri, verinin her gün hızla büyüdüğü ve değiştiği günümüzde yedekleme bakış açısında büyük boşluklar oluşturmaktadır. Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü kritik sistem ve uygulamalarınızı günde birden fazla kez yedekleyebilir ve bu aralığı 15 dakikaya kadar düşürebilir. Bunu yaparken de depolama alanı ihtiyaçlarınızı limitlemeyi sürdürür. İlk olarak tüm verinin yedeğini alır, bundan sonra sadece değişen veri bloklarını yedekler ve depolar, bu %95 daha hızlı yedekleme demektir. Ultra hızlı blok seviyesinde yedekleme metodu ile yedekleme süresi saatler seviyesinden dakikalar seviyesine iner. Kısa sürede yedeklenen bu verilerin her biri içinde tam bir disk imajı ve tutarlı uygulama yedekleri bulunur. Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü, veri kaybını en aza indirmek için birden fazla geri dönüş noktası imkânı sunar. Yedeklenen verinin sadece en son haline değil, dilediğiniz kadar eski sürümlerine de erişme şansınız olur. Bunca verinin birçok eski versiyonunu çok küçük bir disk alanında depolar.

Geri yükleme zamanını ortadan kaldırır

Kritik uygulamalar ya da sunucular bir afet ile karşı karşıya kaldıklarında yedekleme süresi aleyhte işlemeye başlar. Geçen her dakika kaybolan kazanç ve azalan üretkenlik demektir. Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü yedeklenmiş veriye geri yüklemeye gerek kalmadan anında erişim imkânı sağlayarak geri yükleme zamanını ortadan kaldırır. Yedeklenen verinin boyutundan bağımsız olarak tüm veri dakikalar içinde hizmete sunulabilir. Kaybolan dosyalar anında bulunabilir çünkü alınan Snapshot yedekler kataloglanmıştır ve içinde arama yapılabilir. Alınan yedekler bir disk olarak istenilen bir sunucuya anında atanabilir. Eğer komple bir sunucu kaybı yaşandı ise kaybolan sunucu sanal bir makine olarak anında açılabilir ya da donanım özellikleri farklı dahi olsa yeni bir fiziksel bir donanıma geri dönülebilir. Geri yüklemeye gerek kalmadan yedeklenen lokasyondan anında çalıştırılan sanal sunucu hizmet vermeye başladıktan sonra Vmware Storage vMotion özelliği ile orijinal ortamına kesintisiz olarak geri aktarılabilir.

Netapp Syncsort Integrated Backup çözümü çeşitli afet senaryoları için farklı çözüm yolları sunar. IP networkü üzerinden yedeklenen verileri Disaster Recovery Site’a aktarabilen Site-to-Site veri replikasyonu çözümü de bunlardan biridir. Verileri Netapp SnapMirror® yazılımını kullanarak uzaktaki bölgelere güvenli bir şekilde gönderebilir ve afet anında bu kopyalardan sistemi hayata döndürebilir.

Syncsort firması hakkında

 

Teknoloji Lideri

 • Uluslararası yazılım şirketi
 • Kabul edilmiş endüstri liderliği
 • Performans ve inovasyonla geçen 40+ yıl

Kanıtlanmış çözümler

 • Yüksek performanslı “Büyük-Veri” Çözümleri
 • Veri entegrasyonu
 • Veri koruma
 • Mainframe veri sıralama

 

Hükümet hizmetleri

 • 40+ yıldır devlet kurumlarına sorunsuz hizmet
 • 100 devlet kuruluşu müşterisi
 • 200 bölgesel yönetim müşterisi

Birinci sınıf müşteriler

 • 12,000+ kurulum
 • 68 Ülke
 
 
Geri Dön

Bu makalenin görselleri;Sanallaştırma Çözümleri Bilişim sektörünün en gözde çözümlerinden biri olan sanallaştırma ve k...
Veri Depolama Çözümleri Atacom, kurumların her yıl katlanarak büyüyen verileri i&...
Güvenlik Çözümleri Atacom değişen dünyada bilginin değerinin farkında olan bir şi...
Anasayfa      Kurumsal      Çözümlerimiz      Bize Katılın      İletişim © 2011 Atacom Bilişim Sistemleri - Tüm hakları saklıdır Click to English Site